Szülői tájékoztatás a Summerfestes eseményekről

 

Tisztelt Szülők!

 

Ezúton tájékoztatjuk Önöket az idei, XXII. Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál és Népművészeti Vásár programjairól, fellépéseiről, illetve a gyermekeikre vonatkozó információkról.

A Pesovár Ferenc Néptánc Suli tanulói számára évről-évre nagy megtiszteltetés, hogy a Nyitó- és Záróceremónián Magyarországot képviselhetik. Idén szeretnénk a székhelyi és telephelyi csoportokat jobban megszólítani és bevonni a Summerfest különböző eseményeibe.

Az alábbiakban összefoglaljuk, milyen próbákon és eseményeken számítunk gyermekére:

Summerfest próbák:

  • 2015. augusztus 10. és 11. – 9:00 és 12:00 között próba a táncházban MINDENKINEK.

A fent említett napokon ruhaosztás és külön próba lesz a telephelyi csoportoknak, érintettek: Csemeteforrás, Kiskutyavár, Naprózsa és a Siba Néptáncegyüttes, így várhatóan 15:00 órakor fejeződik be számukra ezeken a napokon a próba.

Fellépések:

Az érkezésekről, a fellépés információiról részletes tájékoztatást a csoportvezetőktől várható!

  • 2015. 08. 13. 10:30 – Welcome to Hungary – fellép a Cseppforrás Néptáncegyüttes

Körtánc: 14:30-tól várjuk az Apróforrást és Kisforrást résztvevőként, illetve minden érdeklődőt.

  • 2015. 08. 14. 16:30 – Hívogató, zenés, táncos felvonulás közel 700 táncos közreműködésével

Érkezés a lányoknak 15:00 órára, a fiúknak 15:30-ra.

  • 2015. 08. 14. 19:00 – NYITÓCEREMÓNIA

A fellépés után lehetősége nyílik a gyermekeknek az előadás megtekintésére a pedagógusok felügyeletével, esetleg párnával és takaróval készülhetnek, ha az esti órákban lehűlne a levegő

Ezen a napon a fellépő csoportok: Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás, Kisforrás, Ifjúforrás, Kiskutyavár, Naprózsa, Kissiba, Nagysiba, Mandulavirág, Szőlővirág és Vincellér Néptáncegyüttes

Általános programok:

  • 2015. 08. 16-19.: Ki játszik ilyet? - A Fesztiválsátorban 16 órától mindig a gyermekeké a főszerep. Egy nemzetközi játszóház, bábelőadások, kézműves foglalkozások és a külföldi táncosok mellett a pesováros gyerekek is várják az érdeklődő ovisokat, kicsiket és nagyokat, illetve szüleiket egyaránt.
  • 2015. 08. 16.-19. között Táncpanoráma (19:00 órai kezdettel) - Egy este 4-5 ország együttesei mutatkozik be a Bartáság Kulturális Központ színpadán, ahol idén a Pesovár Ferenc Néptánc Suli néptáncegyüttesei is lehetőséget kapnak egy-egy fellépésre.

Napi program bontás:

  • 2015.08.16.: 15:00-15:30 Kiskutyavár-Naprózsa színpadi próba

15-18,30: Sátor: Kiskutyavár és Naprózsa

20:30-20:40: fellépés a színpadon: 19-22

  • 2015.08.17. : 15:00-15:30: Siba színpadi próba

16-18,30: sátor- Mandulavirág és Siba Néptáncegyüttesek + Varga Katica -ének

20:35-20:45: fellépés a színpadon:19-22

  • 2015.08.18. : 15:15-15:30: Apróforrás színpadi próba

16-18,30: sátor Apróforrás+Bánki Bettina –ének, Kormos Balázs és Hosnáynszki  Noémi -tánc

20:20-20:30: fellépés a színpadon

  • 2015.08.19.: 15:30-16:00: Cseppforrás színpadi próba

16-18,30: sátor Pöttömforrás és Cseppforrás

20:30-20:40: fellépés a színpadon

A táncpanorámák 22 óráig elhúzódhatnak, íígy  addig gyermekeikre felügyeletet biztosítunk.

  • 2015. 08. 20.

13,30: érkeznek a gyerekek

15:30-16:00 – ”Pávatojás-Gála”

Fellépők: Cseppforrás – Tyukodi táncok; Kormos Balázs–Hosnyánszki Noémi – Mezőföldi táncok; Gál Tibor – Ráckeve, ének; Gatyamadzag zenekar; Bodzabogyók Énekegyüttes; Násztor Eszter

16:30-17:30 – Pesováros Gálaműsor

Fellépők: Ifjúforrás – mezőségi táncok; Csemeteforrás – sárközi táncok, Apróforrás – szilágysági táncokaPesovár Napi Néptáncverseny kiemelt aranyos díjazottjai; Kisforrás – szatmári táncok, Ifjúforrás Néptáncegyüttes – zalkodi táncok

Szólisták:

  • Ének: Szunyi Gábor
  • Somogyi ugrós és friss: Soós Fanni és Csörgő Péter
  • Legényesek:
  • szilágysági cövekelés: Fánczy György
  • szilágysági cövekelés és zsibai (rákötve): Czégény Kornél
  • kalotaszegi legényes: Kiss Attila
  • Ének: Bánki Bettina
  • Szatmári verbunk: Nagy Dani
  • Rákötve szatmári lassú és friss csárdás: Vadkerti Johanna + Pluhár Zoltán
  • Gagybátori lassú és friss csárdás: Hosnyászki Noémi + Kormos Balázs

  • 2015. 08. 20. 18:00 – Városi Ünnepség

Fellép a Forrás Néptáncegyüttes mellett a Cseppforrás Néptáncegyüttes

 

  • 2015. 08. 21. 19:00 – ZÁRÓCEREMÓNIA

Érkezés: 17 óra

A fellépés után lehetősége nyílik a gyermekeknek az előadás megtekintésére a pedagógusok felügyeletével, esetleg párnával és takaróval készülhetnek, ha az esti órákban lehűlne a levegő

Ezen a napon a fellépő csoportok: Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás, Kisforrás, Ifjúforrás, Kiskutyavár, Naprózsa, Kissiba, Nagysiba, Mandulavirág, Szőlővirág és Vincellér Néptáncegyüttes

Ajánlott programok:

  •  2015. 08. 15. 16:00-18:00 – Summerfest Sokadalom a Pesovár Ferenc Néptánc Suli pedagógusainak és tanulóinak közreműködésével

Minden csoport megjelenésére számítunk NARANCSÁRGA PESOVÁROS PÓLÓBAN!

  • 2015. 08. 15. 18:00 – Kiállítás megnyitása Erdélyi Tibor közreműködésével

Fellépők: Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs, kíséri a Gatyamadzag zenekar

2015.08.17.: Aranyszív napja: a délelőtti programon várunk mindenkit !

 

Tájékoztatjuk Önöket, hogy jegyek már kaphatóak az eseményekre, kérjük a rohamos jegyfogyásra való tekintettel, időben szíveskedjenek megvásárolni azokat.

 

Elővételben kaphatók a BKK jegypénztárában, minden nap 10:00 órától 18:00 óráig!

 

Üdvözlettel a Pesovár Iskola tanárai!

 

                                                                                                                      2015. augusztus 10.

 

Érték és élmény: Summerfest

Summerfestes próbák

Tisztelt Szülők!

 

Ezúton tájékoztatjuk Önöket az idei, XXII. Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál és Népművészeti Vásár programjairól, fellépéseiről, illetve a gyermekeikre vonatkozó információkról.

A Pesovár Ferenc Néptánc Suli tanulói számára évről-évre nagy megtiszteltetés, hogy a Nyitó- és Záróceremónián Magyarországot képviselhetik. Idén szeretnénk a székhelyi és telephelyi csoportokat jobban megszólítani és bevonni a Summerfest különböző eseményeibe.

Az alábbiakban összefoglaljuk, milyen próbákon és eseményeken számítunk gyermekére:

Summerfest próbák:

  • 2015. augusztus 6. és 7. – 9:00 és 12:00 között próba a táncházban MINDENKINEK.

A fent említett napokon ruhaosztás és külön próba lesz a  Cseppforrásnak, Apróforrásnak és a Kisforrásnak, így várhatóan 15:00 órakor fejeződik be számukra ezeken a napokon a próba.

  • 2015. augusztus 10. és 11. – 9:00 és 12:00 között próba a táncházban MINDENKINEK.

A fent említett napokon ruhaosztás és külön próba lesz a telephelyi csoportoknak, érintettek:Csemeteforrás, Kiskutyavár, Naprózsa és a Siba Néptáncegyüttes, így várhatóan 15:00 órakor fejeződik be számukra ezeken a napokon a próba.

 

Fellépések:

Az érkezésekről, a fellépés információiról részletes tájékoztatást a csoportvezetőktől várható!

 

  • 2015. 08. 13. 10:30 – Welcome to Hungary – fellép a Cseppforrás Néptáncegyüttes

                                            - ​Körtánc : 14:30-tól várjuk az Apróforrást és Kisforrást résztvevőként, illetve minden érdeklődőt.

  • 2015. 08. 14. 16:30 – Hívogató, zenés, táncos felvonulás közel 700 táncos közreműködésével

Érkezés a lányoknak 15:00 órára, a fiúknak 15:30-ra.

  • 2015. 08. 14. 19:00 – NYITÓCEREMÓNIA

A fellépés után lehetősége nyílik a gyermekeknek az előadás megtekintésére a pedagógusok felügyeletével, esetleg párnával és takaróval készülhetnek, ha az esti órákban lehűlne a levegő

Ezen a napon a fellépő csoportok: Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás, Kisforrás, Ifjúforrás, Kiskutyavár, Naprózsa, Kissiba, Nagysiba, Mandulavirág, Szőlővirág és Vincellér Néptáncegyüttes

  • 2015. 08. 15. 16:00-18:00 – Summerfest Sokadalom a Pesovár Ferenc Néptánc Suli pedagógusainak és tanulóinak közreműködésével

Minden csoport megjelenésére számítunk NARANCSÁRGA PESOVÁROS PÓLÓBAN!

  • 2015. 08. 15. 18:00 – Kiállítás megnyitása Erdélyi Tibor közreműködésével

Fellépők: Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs, kíséri a Gatyamadzag zenekar

  • 2015. 08. 16-19.: Ki játszik ilyet? - A Fesztiválsátorban 16 órától mindig a gyermekeké a főszerep. Egy nemzetközi játszóház, bábelőadások, kézműves foglalkozások és a külföldi táncosok mellett a pesováros gyerekek is várják az érdeklődő ovisokat, kicsiket és nagyokat, illetve szüleiket egyaránt.
  • 2015. 08. 16. 16:00-18:30 – Kiskutyavár és Naprózsa Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 17. 16:00-18:30 – Mandulavirág és Siba Néptáncegyüttes

                                  10:30-13:00 - ​Aranyszív napja : a délelőtti programon várunk minden kedves érdeklődőt.

  • 2015. 08. 18. 16:00-18:30 – Szőlővirág, Vincellér és az Apróforrás Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 19. 16:00-18:30 – Pöttömforrás és a Cseppforrás Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 16.-19. között Táncpanoráma (19:00 órai kezdettel) - Egy este 4-5 ország együttesei mutatkozik be a Bartáság Kulturális Központ színpadán, ahol idén a Pesovár Ferenc Néptánc Suli néptáncegyüttesei is lehetőséget kapnak egy-egy fellépésre.
  • 2015. 08. 16. – Kiskutyavár és Naprózsa Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 17. Siba Néptáncegyüttes, illetve külön produkcióként szerepel Varga Katica (ének)
  • 2015. 08. 18. Apróforrás Néptáncegyüttes, illetve külön produkcióként szerepel Bánki Bettina (ének), illetve Kormos Balázs-Hosnyánszki Noémi (tánc)
  • 2015. 08. 19. Cseppforrás Néptáncegyüttes, illetve külön produkcióként szerepel Körömi Máté, Bíró Norbert és Kunszabó Adél (tánc)

A táncpanorámák maximum 22:00 óráig elhúzódhatnak, mindaddig a gyermekeikre felügyeletet vállalunk, hogy Önök zavartalanul élvezhessék a külföldiek bemutatóit.

  • 2015. 08. 16-19. Táncpanoráma megtekintése:

Lehetőség nyílik a Pesováros növendékek számára INGYEN, hogy a külföldi együttesek fél órás bemutatóit megtekintsék azokon a napokon, az alábbi beosztás szerint:

  • 2015. 08. 16. 19:00-22:22 – Kirgizisztán, Kolumbia, Szlovénia, Tajvan à Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás és a Siba Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 17. 19:00-22:00Chile, Ciprus, India, Szlovákia à Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás, Kiskutyavár és a Naprózsa Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 18. 19:00-22:00Litvánia, Németország, Olaszország-Szardínia, Paraguay, Peru à Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás, Kiskutyavár, Naprózsa és a Siba Néptáncegyüttes
  • 2015. 08. 19. 19:00-22:00Macedónia, Mexikó, Olaszország, Oroszország à Csemeteforrás, Apróforrás, Kiskutyavár, Naprózsa és a Siba Néptáncegyüttes

Az előadások késői befejezése miatt lehetőségük van arra is, hogy akár a szünetben (kb. 20:30-kor) hazavigyék gyermekeiket.

Kérjük, hogy részvételi szándékukat korábban, a próbák alkalmával előre jelezzék felénk, akár telefonon is!

  • 2015. 08. 20. 15:30-16:00 – ”Pávatojás-Gála”

Fellépők: Cseppforrás – Tyukodi táncok; Kormos Balázs–Hosnyánszki Noémi – Mezőföldi táncok; Gál Tibor – Ráckeve, ének; Gatyamadzag zenekar; Bodzabogyók Énekegyüttes; Násztor Eszter

  • 2015. 08. 20. 16:30-17:30 – Pesováros Gálaműsor

Fellépők: Ifjúforrás – mezőségi táncok; Csemeteforrás – sárközi táncok, Apróforrás – szilágysági táncok, a Pesovár Napi Néptáncverseny kiemelt aranyos díjazottjai; Kisforrás – szatmári táncok, Ifjúforrás Néptáncegyüttes – zalkodi táncok

Szólisták:

  • Ének: Szunyi Gábor
  • Somogyi ugrós és friss: Soós Fanni és Csörgő Péter
  • Legényesek:
  • szilágysági cövekelés: Fánczy György
  • szilágysági cövekelés és zsibai (rákötve): Czégény Kornél
  • kalotaszegi legényes: Kiss Attila
  • Ének: Bánki Bettina
  • Szatmári verbunk: Nagy Dani
  • Rákötve szatmári lassú és friss csárdás: Vadkerti Johanna + Pluhár Zoltán
  • Gagybátori lassú és friss csárdás: Hosnyászki Noémi + Kormos Balázs

  • 2015. 08. 20. 18:00 – Városi Ünnepség

Fellép a Forrás Néptáncegyüttes mellett a Cseppforrás Néptáncegyüttes

  • 2015. 08. 21. 19:00 – ZÁRÓCEREMÓNIA

A fellépés után lehetősége nyílik a gyermekeknek az előadás megtekintésére a pedagógusok felügyeletével, esetleg párnával és takaróval készülhetnek, ha az esti órákban lehűlne a levegő

Ezen a napon a fellépő csoportok: Csemeteforrás, Cseppforrás, Apróforrás, Kisforrás, Ifjúforrás, Kiskutyavár, Naprózsa, Kissiba, Nagysiba, Mandulavirág, Szőlővirág és Vincellér Néptáncegyüttes

 

Tájékoztatjuk Önöket, hogy jegyek már kaphatóak az eseményekre, kérjük a rohamos jegyfogyásra való tekintettel, időben szíveskedjenek megvásárolni azokat.

 

Elővételben kaphatók a BKK jegypénztárában, minden nap 10:00 órától 18:00 óráig!

 

Kérjük, tekintsék meg honlapunkat, melyen minden aktuális információt megtalálhatnak a Summerfestről: www.summerfestbatta.hu

 

 

BEIRATKOZÁS 2015/16-OS TANÉVRE

Kedves Szülők és Tanulók!

 

Minden tanévben be kell újra iratkozni, ha folytatni szeretnétek a néptánc tanulását, így ne feledkezzetek meg a jelentkezési lapot kitöltve eljuttatni hozzánk!

Emailben a beszkennelt vagy lefotózott jelentkezési lap is elég, amíg nem tudjátok behozni az eredeti dokumentumot.

A Táncházban (2440, Százhalombatta, Szent István tér) nyáron sem áll le a munka, így személyesen is be lehet hozni minden hétköznap 9 és 16 óra között.

A jelentkezési lap letölthető a Dokumentumok fül alatt.

 

Élményekben gazdag nyári szünetet kívánunk!

 

Bizonyítványosztás

2015. június 16-án 18 órától tartunk tanévzáró ünnepséggel egybekötött bizonyítványosztást a százhalombattai Barátság Kulturális Központban a következő csoportoknak:

Pöttömforrás

Csemeteforrás

Cseppforrás

Apróforrás

Kisforrás

Ijfúforrás

 

2015. június 17-én 18 órától tartunk tanévzáró ünnepséggel egybekötött bizonyítványosztást az érdi Szepes Gyula Művelődési Központban a következő csoportoknak:

Kis siba

Nagy siba

Mandulavirág

Kiskutyavár

Naprózsa

Szőlővirág

Vincellér

 

Kellemes nyári szünetet kívánunk minden tanulónknak! Találkozunk a következő tanévben is!

 

Akikre büszkék vagyunk

A FÖLSZÁLLOTT A PÁVA CÍMŰ TEHETSÉGKUTATÓ  SELEJTEZŐ EREDMÉNYEI:

Énekes szólista:

  • Bánki Bettina: 62 pont
  • Varga Katica: 57 pont

 

Táncos szólisták:

  • Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs: 67 pont
  • Cseppforrás Néptáncegyüttes: 65 pont
  • Körömi Máté: 63 pont
  • Kunszabó Adél ás Bíró Norbert: 61 pont

2015.06.02-én az M1 reggeli műsorában

http://www.mediaklikk.hu/video/ma-reggel-2015-06-02-i-adas/

XXIII. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál

A XXIII. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál díjazottjai:

Együttesi díjak
I. díj Forrás Néptáncegyüttes, Százhalombatta 
II. díj Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes, Budapest
III: díj Jászság Népi Együttes, Jászberény
Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes, Budapest

Koreográfusi 
I. díj Bólya Dávid a Legény, búcsú? című koreográfia megalkotásáért (Tisza Táncegyüttes)
II. díj Fundák Kristóf és Fundák-Kaszai Lili a fesztiválra alkotott koreográfiáikért (Angyalföldi Vadrózsa: Szék városa és Forrás Néptáncegyüttes: Jó borivó magyar ember!)
III: díj Ifj. Mlinár Pál az Umblatu cu Turca című koreográfia 
megalkotásáért (Balassi Táncegyüttes)

Zenei:
I. díj Dűvő zenekar a fesztiválon nyújtott összteljesítményéért
II. díj Básits Branka énekes és Szabó Dániel zeneszerző
III: díj Kaszai Lili és Felde Rebeka énekesek

Táncos szólista 
Férfi: Kabdebon Szabolcs, a Tisza Táncegyüttes táncosa Női : Dömötör Luca, az AJDa táncosa

Különdíjak:

Szigligeti Színház Teátrum Táncdíja a legdrámaibb megformálásért: 
Horváth Zsófia: „Fuss” című koreográfia

Duna Művészeti Társaság Különdíja „A legderűsebb percekért”:
Somogy Táncegyüttes: "Telepiek" című koreográfia

Hagyományok Háza különdíja, mely fellépési lehetőséget biztosít a Hagyományok Háza színpadán:
- Bihari János Táncegyüttes az együttes művészeti teljesítményéért
- Balassi Táncegyüttes a dél-alföldi román hagyományok színházi megformálásáért

A Bi-Ka Logisztika különdíját kapta Bartók Táncegyüttes a folklorisztikai hitelesség bemutatásáért a bonchidai táncok kapcsán

Évzáró gálaműsor Százhalombattán

 

Jegyek még kaphatóak!

Eredmények-néptánc

Néptánc verseny eredményei

2015. május 7.

 

Színarany:

1.korcsop.: Almássy Szonja-Varró Bercel

         Gaál Anna-Tóth Balázs

         Kis Nóra Anna-Nagy Géza

         Szűcs Klára-Bretus Bálint

2.korcsop.: Hajdu Panna

         Kunszabó Adél-Biró Norbert

         Vajda Villő-Bazsó László

         Vadkerti Johanna-Pluhár Zoltán

         Czégény Kornél

         Fánczy György

         Körömi Máté

         Nagy Dániel

Vajda Gergely

3.korcsop.: Kiss Attila

 

Arany :

1.korcsop.: Kádár Tamás

Milák Lilien-Blaner Boglárka

Zoványi Noémi-Krepsz Ákos

Szunyi Borbála-Tunkel Mia

Nagy Viktória-Bazsó György

Buzás Zita-Tóth Nóra

Farkasréti Eszter-Sebestyén Julianna

Ferencz Zsófia-Albert Lukács

Velencei Márton

László Brigitta-Pálinkás Lőrinc

Kun Zsófia-Keresztesi Kornél

Ravasz Julianna

2.korcsop.: Hegyesi Tamara-Nagy Dániel

Kovács Mira-Ondrej Ágoston

Lajtos Máté

Naszáli Norbert

Tóth Barnabás

3.korcsop.: Veres Boglárka-Kasparek  Pál

 

Ezüst:

1.korcsop.: Hatala Dorka-Ignác Dávid

                   Kuchár Emese

                   Petró Boglárka-Feczkó Petra

                   Kiss-Móger Magdolna-Kalmár Adorján

                   Dávid Erna-Sipos Előd

                   Tapasztó Hédi-Szunyi Gábor

                   Kálmán űBoglárka-Trinfa Johanna

                   Csóli Boglárka-Sebestyén Ferenc

                   Langbein Noémi-Nagy Ádám

                   Rózsavölgyi Horváth Lili

                   Rozgonyi Sára

                   Fehér Kinga-Fazakas Csaba

                   Tóth Lili-Bottyán-Laborcz György

                   Bazsó Rozália-Gál Levente

2.korcsop.: Gábriel Viktória-Berki Bálint

                   Kozma Flóra-Kovács Gergő

                   Máthé Szabina-Juhász Balázs

                   Ster Patrícia-Molnár Mátyás

                   Sztik Boglárka-Varró Marcell

                   Bodor Sándor

 

Bronz:

1.korcsop.: Gréger Beáta-Végvári Eszter

                   Fehér Judit-Bottyán-Laborcz Nándor

Vigh Panna-Sánta Zalán