XXIII. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál

A XXIII. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál díjazottjai:

Együttesi díjak
I. díj Forrás Néptáncegyüttes, Százhalombatta 
II. díj Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes, Budapest
III: díj Jászság Népi Együttes, Jászberény
Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes, Budapest

Koreográfusi 
I. díj Bólya Dávid a Legény, búcsú? című koreográfia megalkotásáért (Tisza Táncegyüttes)
II. díj Fundák Kristóf és Fundák-Kaszai Lili a fesztiválra alkotott koreográfiáikért (Angyalföldi Vadrózsa: Szék városa és Forrás Néptáncegyüttes: Jó borivó magyar ember!)
III: díj Ifj. Mlinár Pál az Umblatu cu Turca című koreográfia 
megalkotásáért (Balassi Táncegyüttes)

Zenei:
I. díj Dűvő zenekar a fesztiválon nyújtott összteljesítményéért
II. díj Básits Branka énekes és Szabó Dániel zeneszerző
III: díj Kaszai Lili és Felde Rebeka énekesek

Táncos szólista 
Férfi: Kabdebon Szabolcs, a Tisza Táncegyüttes táncosa Női : Dömötör Luca, az AJDa táncosa

Különdíjak:

Szigligeti Színház Teátrum Táncdíja a legdrámaibb megformálásért: 
Horváth Zsófia: „Fuss” című koreográfia

Duna Művészeti Társaság Különdíja „A legderűsebb percekért”:
Somogy Táncegyüttes: "Telepiek" című koreográfia

Hagyományok Háza különdíja, mely fellépési lehetőséget biztosít a Hagyományok Háza színpadán:
- Bihari János Táncegyüttes az együttes művészeti teljesítményéért
- Balassi Táncegyüttes a dél-alföldi román hagyományok színházi megformálásáért

A Bi-Ka Logisztika különdíját kapta Bartók Táncegyüttes a folklorisztikai hitelesség bemutatásáért a bonchidai táncok kapcsán

Évzáró gálaműsor Százhalombattán

 

Jegyek még kaphatóak!

Eredmények-néptánc

Néptánc verseny eredményei

2015. május 7.

 

Színarany:

1.korcsop.: Almássy Szonja-Varró Bercel

         Gaál Anna-Tóth Balázs

         Kis Nóra Anna-Nagy Géza

         Szűcs Klára-Bretus Bálint

2.korcsop.: Hajdu Panna

         Kunszabó Adél-Biró Norbert

         Vajda Villő-Bazsó László

         Vadkerti Johanna-Pluhár Zoltán

         Czégény Kornél

         Fánczy György

         Körömi Máté

         Nagy Dániel

Vajda Gergely

3.korcsop.: Kiss Attila

 

Arany :

1.korcsop.: Kádár Tamás

Milák Lilien-Blaner Boglárka

Zoványi Noémi-Krepsz Ákos

Szunyi Borbála-Tunkel Mia

Nagy Viktória-Bazsó György

Buzás Zita-Tóth Nóra

Farkasréti Eszter-Sebestyén Julianna

Ferencz Zsófia-Albert Lukács

Velencei Márton

László Brigitta-Pálinkás Lőrinc

Kun Zsófia-Keresztesi Kornél

Ravasz Julianna

2.korcsop.: Hegyesi Tamara-Nagy Dániel

Kovács Mira-Ondrej Ágoston

Lajtos Máté

Naszáli Norbert

Tóth Barnabás

3.korcsop.: Veres Boglárka-Kasparek  Pál

 

Ezüst:

1.korcsop.: Hatala Dorka-Ignác Dávid

                   Kuchár Emese

                   Petró Boglárka-Feczkó Petra

                   Kiss-Móger Magdolna-Kalmár Adorján

                   Dávid Erna-Sipos Előd

                   Tapasztó Hédi-Szunyi Gábor

                   Kálmán űBoglárka-Trinfa Johanna

                   Csóli Boglárka-Sebestyén Ferenc

                   Langbein Noémi-Nagy Ádám

                   Rózsavölgyi Horváth Lili

                   Rozgonyi Sára

                   Fehér Kinga-Fazakas Csaba

                   Tóth Lili-Bottyán-Laborcz György

                   Bazsó Rozália-Gál Levente

2.korcsop.: Gábriel Viktória-Berki Bálint

                   Kozma Flóra-Kovács Gergő

                   Máthé Szabina-Juhász Balázs

                   Ster Patrícia-Molnár Mátyás

                   Sztik Boglárka-Varró Marcell

                   Bodor Sándor

 

Bronz:

1.korcsop.: Gréger Beáta-Végvári Eszter

                   Fehér Judit-Bottyán-Laborcz Nándor

Vigh Panna-Sánta Zalán

 

Eredmények- népi ének

Népi énekverseny eredményei

2015. május 5.

 

Kiemelt arany:

Bánki Bettina

 

Arany minősítést kaptak a Pesovár Népdalversenyen, valamint a Tankerületi Népdalversenyen:

Varga Katica

Halom Anna, Sebestyén Borbála

Szunyi Gábor

 

Tóth Luca, Ster Patrícia

Tóth Johanna

Szatmári Dolóresz, Juhász Violetta

 

Ezüst:

Szalontai Petra

Enyedi Ildikó, Pál Jázmin, Tejfel Alexandra

Máthé Szabina, Rajcsányi Jázmin

Bácsújlaki Csnege

Vigh Panna, László Brigitta

Caley Godbeer

Jánosi Laura

 

Bronz:

Veres Borka, Teravágimov Alíz, Csendes Réka, Bóta Rebeka

Csécs Alexa, Kiss Bianka

Gajdó Domitilla

Majos-Marozsán Györgyi, Lukács Laura

Tódor Levente

Eredmények-néprajz

Néprajz eredményei

2015. május 6.

 

Színarany:

Bárdos Vince

Ruff Anna, Kádár Botond

Arany :

Kun Kristóf, Trojkó Gergő

Máthé Szabina, Rajcsányi Jázmin, Kozma Flóra

Varga Katica

Sólyom Anna Rebeka

Ezüst:

Kardos Bendegúz, Tóth Zoltán Kristóf

Koller Bence

Dósa Emese, Bakos Vivien, Nagy Anikó Margit

Langbein Noémi, Faragó Eszter

Bronz:

Dénes Tibor, Dénes Tamás

Lajtos Zsófia, Simon Gergő

 

25 éves a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség

Időpont: 2015. május 16. szombat, 10:00
Helyszín: Barátság Kulturális Központ

Program:

10.00-12.00 Konferencia - Néphagyomány szerepe napjainkban
Dr Andrásfalvy Bertalan, néprajzkutató, a Pécsi Tudományegyetem Professor Emeritusa: A néphagyomány szerepe napjainkban

Dr. Varga Sándor, néprajzkutató, a Szegedi Tudományegyetem adjunktusa: Hagyományőrző együttesek szerepe a helyi kulturális önkép megerősítésében

Kanyó Judit (polgármester, Varsány): Néphagyomány és településfejlesztés

Szabadi Mihály: Néprajzi gyűjtések értelmezése és felhasználása a hagyományok újratanításában

Varga Albin: Helyi emlékezet, örökségvédelem, értéktár

Héra Éva: A hagyományőrző együttesi mozgalom társadalmi és művészeti szerepe, a Muharay Szövetség célkitűzései, feladatai és eredményei

12.30 Folk mise a Makovecz Imre által tervezett Szent István templomban. Közreműködik: Maczkó Mária, ének

13.15 Tavaszköszöntő - közös tánc a Szent István téren valamennyi résztvevő közreműködésével

17.00 Gálaműsor, két részben:
I. rész: A Nagy Háború népi emlékezete

Az első világháború 100. évfordulójára emlékezünk. A népi emlékezet számára a háború a közös emlékezet. A frontról küldött tábori levelek, az odaveszett férj, a hadi özvegyek szomorúsága, a feldúlt családi otthon, az éhezés, a menekülés, a rommá lőtt falvak, a háborús segélyek. A nagy háború folklór kincsének legszebb darabjai a sorozást és bevonulást őrző katonadalok. A háború kitörését üdvözlő lelkes önkéntesek verbunkjai, a katonavonatok indulói, a kaszárnyák bakanótái, majd a lövészárkok keserűségét megéneklő nép- és műdalok. Ezeket a folklórunkban ma is élő hagyományokat mutatja be műsorunk első része, melynek szereplői a Bagi Muharay Elemér Népi Együttes, a Gencsapáti Hagyományőrző Táncegyüttes, a Jászsági Hagyományőrző Együttes, Jászberény, a hosszúhetényi és zengővárkonyi fúvószenekar, a Boglya együttes és a Fix stimm zenekar. 
rendező: ifj. Rónai Lajos
zenei szerkesztő: Rónai Lajos

II. rész: Májusi tánc - hazai tánc-körkép

Előadják a hagyományőrző együttesek több generációjának táncosai, adatközlők, felnőtt- és gyerektáncosok, a Népművészet Mesterei, Fülöp Ferenc díjas szólisták, akik Nagyecsedtől Sopronig képviselik szülőföldjük tánchagyományait. Kísér: a Bekecs együttes Vavrinecz András vezetésével.
házigazda: Szabadi Mihály

20.00 Hagyományőrzők bálja 

belépődíj: 1500 Ft
jegyek igényelhetők: muharay@mail.datanet.hu e-mail címen, vagy megvásárolhatók a rendezvény előtt a helyszínen.

III. Pesovár napok plakát

Közép-Magyarországi Regionális Gyermek Néptáncfesztivál

Az Örökség Egyesület Régiós Kollégiuma és a Közép Magyarországi Folklór Szövetség néptáncos találkozóra hívja a budapesti és a pest megyei iskolák, művelődési intézmények, alapítványok, civil szervezetek gyermek és ifjúsági néptánc együtteseit, melyeknek a tagjai 6-16 év között vannak.

Helyszín: Százhalombatta, Barátság Kulturális Központ

Időpont: 2015. május 10.

A rendezvény célja: bemutatni mindazt a táncos tudást, amivel az elmúlt évben foglalkoztak a csoportok és szívesen adnak elő 1 vagy 2 koreográfiát más táncos társaknak, vezetőiknek, az érdeklődő közönségnek és néhány felkért szakembernek.

belépődíj: 500 Ft

 

V. Országos Szóló és Páros Néptáncverseny Százhalombattán

2015. április 11-én már ötödik alkalommal mérhették össze tudásukat a néptáncot tanuló fiatalok szóló és páros kategóriában az Országos Néptáncversenyen. A százhalombattai Szekeres József Konferencia- és Rendezvényközpont adott helyett a Pesovár Ferenc Náptánc Suli  (AMI) által szervezett rangos eseménynek. 32 produkciót láthatott a zsűri és az érdeklődők, melyből nem kis büszkeséggel jelenthetem ki, hogy 8 induló produkcióban a mi tanítványaink szerepeltek. A maximális pontszám 60 volt, 50 pont fölötti eredményt két versenyző kapott: Körömi Máté Lajos ,aki szólóban indult és Kunszabó Adél-Bíró Norbert párosa.

 

Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!

Tavaszköszöntő Fesztivál Diósdon

A Tavaszköszöntő Fesztivál
programja
Diósd, Kőfejtő
2015. április 18.

DIÓSD 
Város Önkormányzata szervezésében

 

 

Szeretettel várunk mindenkit a Tavaszköszöntő Fesztiválra 2015. április 18-án 
a diósdi kőfejtőbe.

Egész nap hagyományos kézműves és népművészeti vásár

9.00 Futás a kőbányába
Indulás a Szent István térről - részletek itt
Kosárfonás - Pete Zsolt kézműves mester vezetésével
Logikai játékok bemutatója - Incze Attila
Ugrálóvár, bohócelőadások
Fatekergő játszótanya - fa játszóeszközök és kézművesség.
10.00 A rendezvény megnyitója
10.15 A helyi művészeti csoportok bemutatkozása

Az óvodai néptánccsoportok műsora – Rásó Anna, Rásó Luca
A németül tanuló iskolások műsora – Nagyné Ulrich Edit, Kunáné Farkas Márta, Rásó Luca
Nippon Zengo tánccsoport – Kozár Barbara
Rock and roll csoport – Nagyné Török Anikó
Class Dance Táncművészeti stúdió - Hargitai Anita
Budai 11 SE Diósdi Ritmikus gimnasztika - Langauf Bernadett
Naprózsa néptánc együttes PFAMI 
Zoltán Erika Tánciskola Diósd - Gyulai Krisztina
A Pesovár Ferenc Művészeti Iskola növendékei – Kunosné Ács Erzsébet és Tallér Botond


13.00 A Ládafia Bábszínház előadása

14.00 Néptánc gála


Fellépők:

Budaörsi sváb Wunderkäfer táncegyüttes 
Eötvös József Általános Iskola Ercsi csoportjai:
Ercsi Nagy Szalintra tánccsoport
Ercsi Baro Lungone dromenca tánccsoport
Ercsi Zorica tánccsoport (rác)
Délegyháza Keringészavar táncegyüttes 
Naprózsafa néptáncegyüttes 
Fricska zenekar Diósdról 
Diósdi Szent Gellért Vegyeskar

15.45 Diósdi Hagyományőrző Klub Egyesület Népdalköre
16.00 Az ORT-IKI Bábszínpad vásári komédiája
17.00 Bohócműsor 

KONCERTEK:
18.00 A Garázsmenet zenekar koncertje
19.00 A Maghőmérő zenekar koncertje


Az alsó kőbányában is egész napos programmal várjuk az érdeklődőket
Kurszán Egyesület – íjászat, 
Diósdi Bajvívó Egyesület
Historikus és népi kézműves játszóház, 
Susato Régizene Együttes

Minden kedves érdeklődőt szeretettel vár a szervező:
Diósd Város Önkormányzata

A műsorváltozás jogát a rendező fenntartja.