Eredményeink a 2017-2018-as tanévben!

2017. október 28., Budapest, Rákospalota
Szilas Szólótánc Verseny

Eredmények:

Különdíjasok: Almássy Szonja, Kunszabó Adél, Bazsó László, Jakab Zoltán, Sebes Krisztina, Gonda Csanád, Tapasztó Hédi

Aranykeszkenős táncosok: Krepsz Anna, Sárándi Olga, Vajda Villő

Aranypaszomántos táncosok: Krepsz Ákos, Kucsera Bálint, Bíró Norbert, Körömi Máté, Varró Bercel

Különdíjas és Aranykeszkenős táncosok: László Luca, Sztik Boglárka

 

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Zsille Dóra, Musa-Fábián Zsófia, Heiger József, Tallér Botond, Nagy Péter Gábor

 

2017. november 11., Nyíregyháza
Csoportos Ifjúsági Néptáncfesztivál

Eredmények:

II. helyezés megosztva

Koreográfusi különdíj Asztalos-Kiss Zsuzsannának

Ifjúsági Néptáncantológiára való jelölés

 

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Musa-Fábián Zsófia, Nagy Péter Gábor

 

2017. december 2., Gödöllő

Egri Ifjúsági Szólótánc Verseny - selejtező

Eredmények:

Döntőbe jutott: Palagyi Szilárd; Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs

 

Felkészítők: Heiger József, Zsille Dóra, Nagy Péter Gábor

 

2018. január 19-20., Eger

Egri Ifjúsági Szólótánc Verseny - döntő

Döntőben szerepelt: Palagyi Szilárd; Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs

Különdíjban részesült: Hosnyánszki Noémi

 

Felkészítők: Heiger József, Zsille Dóra, Nagy Péter Gábor

 

2018. március 4., Székesfehérvár

Mezőföld Virága Szólótánc Verseny

Fődíjban részesült: Bucsi Csenge és Venczkó Alexandra; Rácz Kata; Kovács Dóra és Czégény Kornél

 

Felkészítők: Heiger József, Zsille Dóra, Nagy Péter Gábor

 

2018. április 6-8., Szeged

Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál

Kiemelt arany minősítés - Apróforrás Néptáncegyüttes

 

Felkészítők: Heiger József, Zsille Dóra, Musa-Fábián Zsófia

 

2018. április 12., Százhalombatta

VI. Országos Néptáncverseny - selejtező

Döntőbe jutott: Vajda Villő és Bíró Norbert; Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs; Krepsz Anna és Krepsz Ákos; Almássy Szonja; Sebes Krisztina és Jakab Zoltán; Sajtos Gitta és Sajtos Petra; Körömi Máté; Kovács Dóra és Czégény Kornél; Kunszabó Adél és Bazsó Lászó; Juhász Violetta és Varró Marcell; Sárándi Olga és Kucsera Bálint; Rácz Kata és Berki Bálint

 

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Musa-Fábián Zsófia, Zsille Dóra, Heiger József, Nagy Péter Gábor

 

2018. május 4-6., Sátoraljaújhely

VI. Országos Néptáncverseny - döntő

Döntőben szerepelt: Vajda Villő és Bíró Norbert; Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs; Krepsz Anna és Krepsz Ákos; Almássy Szonja; Sebes Krisztina és Jakab Zoltán; Sajtos Gitta és Sajtos Petra; Körömi Máté; Kovács Dóra és Czégény Kornél; Kunszabó Adél és Bazsó Lászó; Juhász Violetta és Varró Marcell; Sárándi Olga és Kucsera Bálint; Rácz Kata és Berki Bálint

Különdíjban részesült: Krepsz Anna és Krepsz Ákos; Sebes Krisztina és Jakab Zoltán; Vajda Villő és Bíró Norbert; Kunszabó Adél és Bazsó László

Országos III. helyezés: Krepsz Anna és Krepsz Ákos; Sárándi Olga és Kucsera Bálint

 

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Musa-Fábián Zsófia, Zsille Dóra, Heiger József, Nagy Péter Gábor

 

2018. május 5., Székesfehérvár

Húzd Keresztül! - Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál

Ezüst minősítés - Kis Siba Néptáncegyüttes

Arany minősítés - Csemeteforrás Néptáncegyüttes

Különdíj - a legszebben öltözttő pedagógus különdíja - Asztalos-Kiss Zsuzsanna részére

 

Felkészítők: Rásó Luca, Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Tallér Botond

 

2018. május 11-13., Pápa

Országos Ifjúsági Néptáncfesztivál

A következő évi ifjúsági néptáncantológiára történő jelölés II. helyen - Okányi Mihály és Nagy Péter Gábor: "Félúton" című koreográfiája

 

Felkészítők: Zsille Dóra, Okányi Mihály, Nagy Péter Gábor

 

2018. május 19-21., Balatonboglár

Méta Fesztivál (Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál)

A következő évi gyermek néptáncantológiára történő jelölés - Kácsor-Ignácz Gabriella és Kácsor István: Nyírvidék. 1928. című koreográfiája

"A" korcsoportban I. helyezés - Nagy Siba Néptáncegyüttes

 

Felkészítők: Rásó Luca, Tallér Botond 

 

2018. május 27., Százhalombatta

Közép-Magyarországi Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál

Bronz minősítés - Szőlővirág Néptáncegyüttes

Arany minősítés - Fundoklia Néptáncegyüttes

Kiemelt arany minősítés - Cseppforrás Néptáncegyüttes

 

Felkészítők: Czégény Krisztina, Bocsi Nóra, Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Papp Richárd, Heiger József

 

2018. június 1-3, Szarvas

Országos Gyermek Szólótánc Verseny

Döntőben szerepelt: Krepsz Anna és Krepsz Ákos, Körömi Máté, László Luca és Sztik Boglárka

Különdíjban részesült: László Luca és Sztik Boglárka

Fődíjban részesült: Krepsz Anna és Krepsz Ákos, Körömi Máté Lajos

 

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Musa-Fábián Zsófia, Heiger József, Nagy Péter Gábor

Csoportos eredményeink 2016/2017

2017. május 05., Szolnok
II. Várhelyi Lajos Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztviál

résztvevő: Kisforrás Néptáncegyüttes

Eredmények:  Arany minősítés, Fődíj, Antológiára jelölés

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Nagy Péter Gábort

 

2017. április  20., Nyíregyháza
V. Országos Néptáncverseny
(Oktatási Hivatal verseny)

résztvevő:

Kisforrás Néptáncegyüttes

Eredmény: országos I. helyezés

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Nagy Péter Gábort

 

2017. május 13. , Gödöllő
Örökség Gyermek Népművészeti Fesztivál

résztvevők:

Csemeteforrás Néptáncegyüttes

Eredmény: Bronz minősítés

Felkészítők: Zsille Dóra, Tallér Botond

 

Szőlővirág Néptáncegyüttes

Eredmény: Ezüst minősítés

Felkészítők: Czégény Krisztina, Tallér Botond

 

 

2017. május 13. , Székesfehérvár
Egyházmegyei Ki-Mit -Tud

résztvevő: Nagy Siba Néptáncegyüttes

Eredmény: Ezüst Minősítés

 

2017. május 21., Székesfehérvár
"Húzd keresztül..." Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztviál

résztvevők:

Cseppforrás Néptáncegyüttes

Eredmény: Arany minősítés

Felkészítők: Asztalos-Kiss Zsuzsanna, Heiger József

 

Kis Siba Néptáncegyüttes (Érd)

Eredmény: Arany minősítés, "Gyermeki öröm" különdíj

Felkészítők: Rásó Luca, Nagy Péter Gábor

 

Naprózsa Néptáncegyüttes (Diósd)

Eredmény: Ezüst  minősítés

Felkészítők: Rásó Luca, Heiger József


Közös díj: Legjobb műhely különdíja a Pesovár Ferenc AMI-nak

 

2017. június 3.4.5., Balatonboglár
MÉTA Fesztivál

résztvevők:

Fundoklia Néptáncegyüttes

eredmény: Oklevél

Felkészítők: Bocsi Nóra, Tallér Botond

 

Apróforrás Néptáncegyüttes

eredmény: korosztályi  I.  helyezés

Felkészítők: Zsille Dóra, Heiger József

Antológia 2015.02.28.

Budapest kulturális életének rangos eseménye, a közel ötven éves múltra visszatekintő, évente mindössze egy alkalommal megrendezett néptáncantológia. A gyermek és felnőtt néptáncegyüttesek antológiái mellett, az utóbbi években egyre növekvő igény mutatkozott a 14-18 éves korosztályú fiatalok színházi bemutatkozására is. Idén a MOM Kulturális Központban került megrendezésre 2015. február 28-án, ahová minket is felkértek egy megtisztelő szereplésre.

Lengyelországi turné 2014

Az Ifjúforrás Néptáncegyüttese 2014. június 12-16. között a lengyelországi "International Dance Festival " Godel'2014 " elnevezésű fesztiválon vett részt.

A lengyel CIOFF által szervezett nemzetközi fesztiválra kaptak a táncegyüttes tagjai meghívást ba, amely pulawai régió ipari, kulturális és turisztikai központja.

A szakmai megmérettetés mellett jutott idő a város megismerésére, délelőttönként kulturális és turisztikai programmal készültek a szervezők. Mint például: Pulawy és környékbeli kisvárosok nevezettességeinek megtekintése, hajókirándulás a Visztulán.

 

Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál Szegeden

Az Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál Szegeden már hagyománnyá vált. Idei, mely április 25. és 27. között kerül megrendezésre. A fesztivál szervezője a Szent-Györgyi Albert Agóra. A fesztiválon gyermek és ifjúsági néptánccsoportok mutatkoznak be az ország szinte minden szegletéből, a határon túlról valamint Szeged testvérvárosaiból. A közel ezer gyermektáncos énekes felvonulással és utcai táncházzal köszönti Szegedet.A fesztivált egy ünnepélyes megnyitó és gálaműsor indítja el a Szegedi Nemzeti Színházban.Szegeden csaknem fél évszázada, 1966 óta rendeznek nyaranta néptáncfesztiválokat: a páros években nemzetközi találkozókat tartanak, a páratlan esztendőkben pedig az immár Martin György nevét viselő országos összejöveteleket szervezik meg. A mi iskolánk tanítványai közül a Kisforrás Táncegyüttest érte a megtiszteltetés, hogy részt vehettek megméretettésen.

II. Pesovár napok eredményei-néptánc verseny

A II. Pesovár napok legjobban várt versenye 2014. május 16-án, pénteken került megrendezésre. 51 páros és 3 szólóban előadott produkció közül kellett a zsűrinek kiválasztania a legjobbakat, akiknek ezúton is gratulálunk:

 

Kiemelt arany minősítésben részesült:

Bíró Norbert, Kunszabó Adél, Czégény Krisztina, Csörgő Péter, Dávida Szabina, Oláh Barna, Homoki Dénes, Körömi Máté, Kunszabó Atilla, Szilas Judit, Márkus Réka, Kasparek Pál, Tóth Barnabás, Albert Emese, Tóth Luca, Vass Andor, Varró Bercel, Almássy Szonja, Vuleta Patrícia

 

Arany minősítésben részesült:

Bánki Bettina, Czégény Kornél, Bodor Sándor, Bretus Bálint, Gelencsér Natasa, Fánczy György, Hajdu Panna, Vajda Gergő, Halom Anna Veronika, Tóth Johanna, Kozma Flóra, Kovács Gergő, Molnár Anna, Nagy Danó, Hegyesi Tamara, Ondrej Ágoston, Soós Fanni, Pluhár Zoltán, Kovács Mira, Rappai Virág, Szalontai Petra, Fábián Csenge, Szöllősy Pál, Szűcs Klára, Vajda Villő, Bazsó László

 

Ezüst minősítésben részesült:

Angyal Csenge, Balogh Júlia Anna, Balogh Lilla Zsófia - Kenyeres Dorka, Batha Sára – Nagy Dániel, Kedves Patrik – Ruff Anna, Krepsz Anna – Zoványi Noémi, Nagy Ádám – Máté Léna, Naszáli Norbert – Borka Cecília, Sólyom Anna – Koller Bence, Ster Patrícia – Berki Bálint, Tankó Réka, Tóth Nóra – Kiss Ákos, Tunkel Mia – Kálmán Boglárka, Vadkerti Johanna – Bálint Gáspár, Velencei Márton – Gréger Bernadett

 

Bronz minősítésben részesült:

Károly Helka – Bazsó György, Ondrej Adél – Angyal Máté, Sztik Boglárka – Varró Marcell

II. Pesovár napok eredményei-népi ének verseny

A II. Pesvorá napok csütörtöki (2014. május 15.) rendezvénye a népi énekverseny volt, amire 40 tanulónk jelentkezett és készült lázasan hetekig, hogy a közönség és a zsűri tetszét elnyerhesse, majd továbbjuthasson a Tankerületi énekversenyre és a legjobbak mérhessék össze tudásukat.

Gratulálunk a követlező eredményekhez:

 

Kiemelt arany minősítésben részesült:

Bánki Bettina, Kőhalmi Kinga, Tóth Luca, Soós Fanni, Szilas Judit, Varga Katica

Arany minősítésben részesült:

Gajdó Domitilla, Sárközi Balázs, Szatmári Dolóresz, Szunyi Gábor, Vigh Panna, Fenyvesi Zsófia, Király Flóra

Ezüst minősítésben részesült:

Dénes Tibor, Dénes Tamás, Naszáli Norbert, Marcali-Kis Bálint, Feczkó Ágnes, Kálmán Boglárka, Ruff Anna, Sebestyén Dóra, Rajcsányi Jázmin, Ster Patrícia, Szalontai Petra, Szűcs Klára, Isaák Sarolta, Tóth Johanna, Albert Emese, Csendes Réka, Bóta Rebeka, Csóli Boglárka

Bronz minősítésben részesült:

Feczkó Nóra, Tódor Levente, Urbán Abigél, Urbán Debóra

 

A Tankerületi ének versenyen kiemelkedő arany minősítést szereztek a következő tehetséges tanulóink: 

Bánki Berttina

Sárközi Balázs

Szilas Judit

Varga Katica

II. Pesovár napok eredményei-néprajz verseny

A II. Pesovár napok keretein belül a néprajz verseny 2014. május 14-én délután zajlott le, ahol iskolánk növendékei mérték össze tudásukat több témában ( Pesovár Ferenc és Ernő élete és munkássága, Mezőföld és a szellemi-kultúrális örökség magyarországi jegyzéskében szereplő 19 elem egyikének bemutatása). 34 fő indult el a versenyen, ahol nagyszerű prezentációkat hallhatott a zsűri.

A következő tanulók részesültek díjazásban:

Arany minősítésben részesült:

Ondrej Ágoston, Sárközi Balázs, Juhász Balázs, Kádár Botond, Veres Boglárka, Vuleta Patrícia (kiemelt arany)

Ezüst minősítésben részesült:

Sárándi Ábel, Angyal Máté, Batha Sára, Soós Fanni, Ondrej Adél, Kardos Luca, Kardos Bendegúz, Török Nikolett, Pető Dorina, Gere Szilvia, László Luca, Rappai Virág, Kiss Őzike

Bronz minősítésben részesült:

Márton Noémi, Hegyesi Tamara, Nagy Dániel, Pluhár Zoltán, Csörgő Péter, Papp Kitti, Zolta Blanka Írisz, Sólyom Anna Rebeka, Kovács Mira, Vadkerti Johanna, Lakatos Bence, Krójer Zsombor, Nagy Danó, Feczkó Ágnes, Lefebvre Eszter

Csokonai-díjat kapott a Forrás Néptáncegyüttes

http://duol.hu/kultura/a-magyar-kultura-napja-miniszteri-kitunteteseket-adtak-at-a-nemzeti-szinhazban

XXII. Országos Néptáncverseny Szolnokon

A díjkiosztó örömteli pillanatokat hozott a Forrás számára:

 

  • a zenei díjat Szabó Dániel nyerte el, az Ess eső című koreográfia zenéjéért
  • az Ess eső ess című koreográfiával Horváth Zsófia koreográfusi II. helyezett lett,
  • a Forrás Néptáncegyüttes összteljesítménye alapján a II. helyezést érte 

 

Szeretnénk ezúton is gratulálni minden táncosunknak a nagyszerű eredméynekhez!