Turnék 1992-től napjainkig

 

2014: Szardínia (Forrás Néptáncegyüttes)

2013: Mexikó: Monterreye, Mexikóváros (Forrás Néptáncegyüttes)

2013: Görögország: Salamina szigete (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2012: IV. World Folkloriada Dél-Korea Anseong (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2012: Brno: Nemzetközi Néptánc Fesztivál (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2011: Ciprus (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2011: Szlovákia: Vychodna (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2011: Portugália (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2010: Törökország (Apróforrás Néptáncegyüttes)

2010:Spanyolország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2010: Uruguay-Argentína: X. Dél-Amerikai Magyarok Néptánc Fesztiválja

2009: Ciprus (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2009: Szerbia (Apróforrás Néptáncegyüttes)

2008: Finnország (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2007: Mexikó (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2007: Bulgária (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2006: Ciprus (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2005: Szicília (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2005: Anglia (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2005: Németország (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2005: Törökország (Kisforrás Néptáncegyüttes)

2004: Venezuela (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2004: Ciprus (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2003: Olaszország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2002: Mexikó (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2002: Ciprus (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2001: Belgium (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2001: Spanyolország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2001: Németország (Kamara Néptáncegyüttes)

2000: Japán CIOFF Folklandia

2000: Szerbia (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

2000: Hollandia (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

2000: Németország (Kamara Néptáncegyüttes)

1999: Portugália, Szlovákia, Lengyelország (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1999: Németország (Kamara Néptáncegyüttes)

1998: Argentína, Uruguay, Csehország (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1997: Spanyolország (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1997: Törökország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

1997: Tajvan (Kamara Néptáncegyüttes)

1996: Egyiptom (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1996: Puerto Rico (Kamara Néptáncegyüttes)

1996: Franciaország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

1995: Izrael (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1994: Mexikó, Egyesült Államok (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1994: Franciaország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

1993: Portugália (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1993: Olaszország (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

1992: Anglia, Svájc, Dánia (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

1992: Olaszország, Szicília (Ifjúforrás Néptáncegyüttes)

1992: Lengyelország (Nagyforrás Néptáncegyüttes)

Antológia 2015.02.28.

Budapest kulturális életének rangos eseménye, a közel ötven éves múltra visszatekintő, évente mindössze egy alkalommal megrendezett néptáncantológia. A gyermek és felnőtt néptáncegyüttesek antológiái mellett, az utóbbi években egyre növekvő igény mutatkozott a 14-18 éves korosztályú fiatalok színházi bemutatkozására is. Idén a MOM Kulturális Központban került megrendezésre 2015. február 28-án, ahová minket is felkértek egy megtisztelő szereplésre.

Lengyelországi turné 2014

Az Ifjúforrás Néptáncegyüttese 2014. június 12-16. között a lengyelországi "International Dance Festival " Godel'2014 " elnevezésű fesztiválon vett részt.

A lengyel CIOFF által szervezett nemzetközi fesztiválra kaptak a táncegyüttes tagjai meghívást ba, amely pulawai régió ipari, kulturális és turisztikai központja.

A szakmai megmérettetés mellett jutott idő a város megismerésére, délelőttönként kulturális és turisztikai programmal készültek a szervezők. Mint például: Pulawy és környékbeli kisvárosok nevezettességeinek megtekintése, hajókirándulás a Visztulán.

 

Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál Szegeden

Az Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál Szegeden már hagyománnyá vált. Idei, mely április 25. és 27. között kerül megrendezésre. A fesztivál szervezője a Szent-Györgyi Albert Agóra. A fesztiválon gyermek és ifjúsági néptánccsoportok mutatkoznak be az ország szinte minden szegletéből, a határon túlról valamint Szeged testvérvárosaiból. A közel ezer gyermektáncos énekes felvonulással és utcai táncházzal köszönti Szegedet.A fesztivált egy ünnepélyes megnyitó és gálaműsor indítja el a Szegedi Nemzeti Színházban.Szegeden csaknem fél évszázada, 1966 óta rendeznek nyaranta néptáncfesztiválokat: a páros években nemzetközi találkozókat tartanak, a páratlan esztendőkben pedig az immár Martin György nevét viselő országos összejöveteleket szervezik meg. A mi iskolánk tanítványai közül a Kisforrás Táncegyüttest érte a megtiszteltetés, hogy részt vehettek megméretettésen.

II. Pesovár napok eredményei-néptánc verseny

A II. Pesovár napok legjobban várt versenye 2014. május 16-án, pénteken került megrendezésre. 51 páros és 3 szólóban előadott produkció közül kellett a zsűrinek kiválasztania a legjobbakat, akiknek ezúton is gratulálunk:

 

Kiemelt arany minősítésben részesült:

Bíró Norbert, Kunszabó Adél, Czégény Krisztina, Csörgő Péter, Dávida Szabina, Oláh Barna, Homoki Dénes, Körömi Máté, Kunszabó Atilla, Szilas Judit, Márkus Réka, Kasparek Pál, Tóth Barnabás, Albert Emese, Tóth Luca, Vass Andor, Varró Bercel, Almássy Szonja, Vuleta Patrícia

 

Arany minősítésben részesült:

Bánki Bettina, Czégény Kornél, Bodor Sándor, Bretus Bálint, Gelencsér Natasa, Fánczy György, Hajdu Panna, Vajda Gergő, Halom Anna Veronika, Tóth Johanna, Kozma Flóra, Kovács Gergő, Molnár Anna, Nagy Danó, Hegyesi Tamara, Ondrej Ágoston, Soós Fanni, Pluhár Zoltán, Kovács Mira, Rappai Virág, Szalontai Petra, Fábián Csenge, Szöllősy Pál, Szűcs Klára, Vajda Villő, Bazsó László

 

Ezüst minősítésben részesült:

Angyal Csenge, Balogh Júlia Anna, Balogh Lilla Zsófia - Kenyeres Dorka, Batha Sára – Nagy Dániel, Kedves Patrik – Ruff Anna, Krepsz Anna – Zoványi Noémi, Nagy Ádám – Máté Léna, Naszáli Norbert – Borka Cecília, Sólyom Anna – Koller Bence, Ster Patrícia – Berki Bálint, Tankó Réka, Tóth Nóra – Kiss Ákos, Tunkel Mia – Kálmán Boglárka, Vadkerti Johanna – Bálint Gáspár, Velencei Márton – Gréger Bernadett

 

Bronz minősítésben részesült:

Károly Helka – Bazsó György, Ondrej Adél – Angyal Máté, Sztik Boglárka – Varró Marcell

II. Pesovár napok eredményei-népi ének verseny

A II. Pesvorá napok csütörtöki (2014. május 15.) rendezvénye a népi énekverseny volt, amire 40 tanulónk jelentkezett és készült lázasan hetekig, hogy a közönség és a zsűri tetszét elnyerhesse, majd továbbjuthasson a Tankerületi énekversenyre és a legjobbak mérhessék össze tudásukat.

Gratulálunk a követlező eredményekhez:

 

Kiemelt arany minősítésben részesült:

Bánki Bettina, Kőhalmi Kinga, Tóth Luca, Soós Fanni, Szilas Judit, Varga Katica

Arany minősítésben részesült:

Gajdó Domitilla, Sárközi Balázs, Szatmári Dolóresz, Szunyi Gábor, Vigh Panna, Fenyvesi Zsófia, Király Flóra

Ezüst minősítésben részesült:

Dénes Tibor, Dénes Tamás, Naszáli Norbert, Marcali-Kis Bálint, Feczkó Ágnes, Kálmán Boglárka, Ruff Anna, Sebestyén Dóra, Rajcsányi Jázmin, Ster Patrícia, Szalontai Petra, Szűcs Klára, Isaák Sarolta, Tóth Johanna, Albert Emese, Csendes Réka, Bóta Rebeka, Csóli Boglárka

Bronz minősítésben részesült:

Feczkó Nóra, Tódor Levente, Urbán Abigél, Urbán Debóra

 

A Tankerületi ének versenyen kiemelkedő arany minősítést szereztek a következő tehetséges tanulóink: 

Bánki Berttina

Sárközi Balázs

Szilas Judit

Varga Katica

II. Pesovár napok eredményei-néprajz verseny

A II. Pesovár napok keretein belül a néprajz verseny 2014. május 14-én délután zajlott le, ahol iskolánk növendékei mérték össze tudásukat több témában ( Pesovár Ferenc és Ernő élete és munkássága, Mezőföld és a szellemi-kultúrális örökség magyarországi jegyzéskében szereplő 19 elem egyikének bemutatása). 34 fő indult el a versenyen, ahol nagyszerű prezentációkat hallhatott a zsűri.

A következő tanulók részesültek díjazásban:

Arany minősítésben részesült:

Ondrej Ágoston, Sárközi Balázs, Juhász Balázs, Kádár Botond, Veres Boglárka, Vuleta Patrícia (kiemelt arany)

Ezüst minősítésben részesült:

Sárándi Ábel, Angyal Máté, Batha Sára, Soós Fanni, Ondrej Adél, Kardos Luca, Kardos Bendegúz, Török Nikolett, Pető Dorina, Gere Szilvia, László Luca, Rappai Virág, Kiss Őzike

Bronz minősítésben részesült:

Márton Noémi, Hegyesi Tamara, Nagy Dániel, Pluhár Zoltán, Csörgő Péter, Papp Kitti, Zolta Blanka Írisz, Sólyom Anna Rebeka, Kovács Mira, Vadkerti Johanna, Lakatos Bence, Krójer Zsombor, Nagy Danó, Feczkó Ágnes, Lefebvre Eszter

Csokonai-díjat kapott a Forrás Néptáncegyüttes

http://duol.hu/kultura/a-magyar-kultura-napja-miniszteri-kitunteteseket-adtak-at-a-nemzeti-szinhazban

XXII. Országos Néptáncverseny Szolnokon

A díjkiosztó örömteli pillanatokat hozott a Forrás számára:

 

  • a zenei díjat Szabó Dániel nyerte el, az Ess eső című koreográfia zenéjéért
  • az Ess eső ess című koreográfiával Horváth Zsófia koreográfusi II. helyezett lett,
  • a Forrás Néptáncegyüttes összteljesítménye alapján a II. helyezést érte 

 

Szeretnénk ezúton is gratulálni minden táncosunknak a nagyszerű eredméynekhez!

Néptánc kategóriájában elért eredmények az I. Pesovár napokon

Kiemelet arany minősítést kaptak: Bíró Norbert, Czégény Krisztina, Csörgő Péter, Ferenczy György, Gebei Gréte, Kasparek Pál, Kiss Attila, Körömi Máté, Kuszabó Adél, Ondrej Ágoston, Szőllősy Pál, Tóth Luca, Treszkai András, Vuleta Patrícia

 

Arany minősítést kaptak: Bodor Sándor, Bosnyák Cintia, Hajdu Panna, Kenyeres Dorka, Kun Kristóf, Márkus Réka, Nagy Dániel, Papp Richárd, Rappai Virág, Ster Patrícia, Sütő Emese, Vajda Villő, Vass Andor

 

Ezüst minősítést kaptak:  Bálint Gáspár, Bánki Bettina, Berki Bálint, Bretus Bálint, Czégény Kornél, Erdőssy János, Gelencsér Natasa, Gulyás Bálint, Király Flóra, Koller Bence,  Kovács Mira, Nyitrai Gergely, Rajcsányi Jázmin, Sebestyén Dóra, Szalontai Petra, Szűcs Klára, Tóth Barnabás, Vallyon Zsófia

 

Bronz minősítést kaptak: Bazsó Rozália, Bodnár Katalin, Fenyvesi Zsófia, Gömöri Fanni, Kőhalmi Kinga, Lefebre Eszter, Naszáli Regina, Rajcsányi Péter, Sipos Eszter, Százfai Lőrinc, Tankó Réka, Tóth Johanna, Varga Katica, Vígh Panna

 

Minden résztvevőnek gratulálunk és további sikereket kívánunk!